Regulamin pobytu w domkach na terenie
Lawendowego Zakątka Machowino

 1. Prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu i pokoju telefonicznie lub mailowo
 2. Aby potwierdzić wstępną rezerwację należy wpłacić zadatek: w wypadku pobytu dłuższego niż 5 dni 30% kosztu noclegów, w wypadku pobytu krótszego niż 5 dni 50% kosztu noclegów.
 3. Pozostałą część należność za pobyt pobieramy w dniu przyjazdu, zgodnie z ustalonym przez Państwa terminem rezerwacji domku.
 4. Nie obsługujemy kart płatniczych ani debetowych. 
 5. Płatność można dokonać gotówką lub przelewem internetowym. 
 6. W przypadku wcześniejszego wyjazdu, niż w rezerwo­wanym przez Państwa terminie, należność za całość pobytu nie ulega zmianie.
 7. Zadatek jest zwracany w całości w przypadku, gdy nie dojdzie do realizacji usługi z naszej winy.
 8. W wypadku odwołania rezerwacji przez Gościa nie później niż 14 dni przed przyjazdem możliwa jest zamiana terminu na inny w bieżącym sezonie, o ile będzie dostępny. W każdym innym wypadku zadatek przepada w całości.
 9. Doba hotelowa trwa od godziny 15.00 w dniu przyjazdu do godziny 11.00 w dniu wyjazdu. Oczywiście możliwy jest wcześniejszy przyjazd i późniejszy wyjazd, wszystko oprócz pokoju będzie dla Państwa dostępne.
 10. Ilość osób zajmujących pokój nie może być większa niż ustalona podczas rezerwacji. Osoby odwiedzające naszych Gości proszone są o opuszczenie obiektu do godziny 22.30.
 11. Prosimy o zachowanie ciszy w godzinach od 22.00 do 8.00.
 12. Zakaz palenia we wszystkich budynkach!
 13. Przed wyjściem z pokoju prosimy o wyłączanie światła i wszelkich urządzeń elektrycznych.
 14. Prosimy o zamykanie swoich pokoi na klucz – nie bierzemy odpowiedzialności za pozostawione rzeczy na terenie Lawendowego Zakątka
 15. Goście odpowiadają materialnie za wszelkie uszkodzenia oraz zniszczenia powstałe z ich winy lub z winy ich podpopiecznych.
 16. Parking jest bezpłatny oraz niestrzeżony, ale na noc jest zamykana brama na posesję.
 17. Nie ponosimy odpowiedzialności za pojazdy pozostawione na parkingu oraz rzeczy w nich znajdujące się.
 18. Goście mogą przebywać na polu lawendowym po zaakceptowaniu jego regulaminu.
 19. W każdym pokoju i w budynku głównym są gaśnice. 
 20. Prosimy o zapoznanie się z instrukcją obsługi Państwa gaśnicy. Instrukcja znajduje się na urządzeniu.
 21. Na terenie Lawendowego Zakątka ogniska można palić tylko w wyznaczonych i specjalnie do tego przygotowanych miejscach. Prosimy zachować ostrożność podczas palenia ognia. Jeśli chcecie Państwo palić ognisko- prosimy o informację, przygotujemy drewno i narzędzia. 
 22. Budynek główny jest dostępny dla Państwa do północy o ile nie są prowadzone prace wykończeniowe- potrzebujemy jeszcze trochę czasu, żeby wszystko dla Was przygotować.  Tu znajdzie się duża biblioteka muzyki i filmów. Całość będzie dostępna dla naszych Gości. Z książek w biblioteczce można będzie korzystać na miejscu lub zabrać je do pokoju. Bardzo prosimy o odniesienie książek na miejsce przed wyjazdem. W budynku jest nagłośnienie oraz rzutnik do filmów. Można dowolnie korzystać ze sprzętu audio i wideo zgodnie z własnym uznaniem pod warunkiem, że nie będzie to przeszkadzało pozostałym osobom.
 23. Obecnie nie przygotowujemy posiłków- polecimy dobre miejscówki dla koneserów pysznego jedzenia. Nasze domki są wyposażone we wszystkie niezbędne naczynia i urządzenia do samodzielnego przygotowania posiłku, a już niedługo zaprosimy Was do naszej restauracji. U nas można zakupić świeże jajka.
 24. Pod żadnym pozorem prosimy nie podchodzić do paneli słonecznych mieszczących się na terenie posesji. Zabrania się dotykania, regulowania urządzeń sterujących
 25. Pobieramy w dniu przyjazdu 500 zł kaucji, którą zwracamy w dniu wyjazdu.
 26. Uregulowanie płatności za pobyt jest równoznaczne ze zgodą na warunki regulaminu.
 27. Prosimy o uszanowanie naszej prywatności- mieszkamy na tym samym terenie. Strefa prywatna zaczyna się od znaku- zakaz wjazdu- prosimy dalej nie chodzić. Uprzedzamy, że na terenie są psy. 
 28. Jeżeli podczas pobytu wracacie późno (po 22 godzinie) prosimy o zamykanie bramy.
 29. Jeżeli chcecie o coś zapytać - pytajcie, można też pisać do mnie sms. W sezonie lawendowym można mnie spotkać w domku lawendowym. Proszę liczyć się z tym, że przyjeżdżają do mnie grupy na warsztaty oraz turyści odwiedzający pole lawendowe. 
 30. W związku z tym, że mieszkamy na tej samej posesji, prosimy nie wchodzić, nie spacerować na terenie znajdującym się w górę drogi wewnętrznej - od znaku zakaz wjazdu( przy dużym budynku)- to oaza moja i mojej rodziny. Dla Państwa jest teren niżej i staraliśmy się, by były na nim wszelkie potrzebne udogodnienia i cały czas coś ulepszamy, dlatego wasze uwagi, co do potrzeb w Zakątku są dla nas cenne.


Dziękuję za uszanowanie i przestrzeganie regulaminu.
Sylwia